23 Eylül 2023 Cumartesi
Ana Sayfa / YAZILARIMIZ ( 2019 /2020) / 7/B SINIFI (2019/2020) / HAYATIN TARİFİ / ULAŞ AKKAYA

HAYATIN TARİFİ / ULAŞ AKKAYA

Hayatın en önemli malzemesi doğmaktır. Sonra bir miktar sevgi. Çünkü, o hayata tat katar. Sonra bir miktar sağlık. O da hayata renk katar. Güvenlik ise hayata can katar. Özgürlük, hayata koku katar. Bu tarif, yemek tarifi değil. Bu tarif başka tarif. Bu, hayatın tarifi… Anlamlı, güzel bir hayatın…

Bazıları bu tarifi sevmez; ama bu tarif dünyanın hatta evrenin en iyi tarifidir. İnsanlık bu tarifle var olmuştur. Hiç kimse sağlık, sevgi, güvenlik ve özgürlük olmadan yaşamını sürdüremez. Ve ayrıca tüm bu bileşenleri bir arada yoğuran da öğretmenlerdir. O olmadan hiç birşey yapılamaz .

Hayatın tarifinde ölüm de vardır. Hayat sanki yemek.Yemek varken yaşam, yemek yoksa ölüm. Bu arada hayat yemeğinin baş yapıtları, kusursuz anne ve babadır. Onlar tüm bu malzemenin bir arada yoğrulmasını sağlar. Bir müddet sonra malzemeleri kendimiz yoğurmayı öğreniriz. Ardından bir müddet sonra hayat bize tüm malzemeleri bir arada tutacak ve ona eşlik edecek yeni malzemeler ürettirecek eş sunar. Bizim anne ve babamızın yaptığı gibi biz de çocuğumuza hayat deneyimimizi öğretiriz.

Ulaş Akkaya

7/B Sınıfı Öğrencisi

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Dersi

Buca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Rüştü ÇAKIR ve öğrencilerinin çalışmalarını kapsar.

Bu habere de bakabilirsiniz.

İKİ DOST / AYŞEGÜL ÇINAR

Serkan yine sabah erkenden okula gitmek için hazırlandı. Serkan'ın adını bile bilmediği ama nedense çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir