30 Kasım 2023 Perşembe
Ana Sayfa / YAZILARIMIZ (2018 / 2019) / 7/B SINIFININ YAZILARI / HAYVANLAR VE İNSANLAR / YAĞMUR NEZİROĞLU

HAYVANLAR VE İNSANLAR / YAĞMUR NEZİROĞLU

Sabah kalktım, perdelerimi açtım hava yağmurluydu. Ben de okula yürüyerek gittiğim için bana biraz sıkıntı çıkartabilirdi. Ancak okula gitme zevkimden beni alıkoyamazdı. Hemen elimi yüzümü yıkayıp, giyinip saçlarımı topladıktan sonra okul yoluna fırladım.     

Bugün hava yağmurlu olduğu için beni annem okula araba ile götürüyordu. Annemin beni götürmesi iyi oldu. Çünkü elimdeki poşetin içinde kartonun üzerine hazırladığım öğretmenimizin verdiği araştırma soruları vardı. Sorular şu şekildeydi; "Arılar yok olduktan kaç yıl sonra insanlar yok olacak?" "Herhangi bir inek, herhangi bir zamanda herhangi birine bugün süt vermeyeceğim, tatildeyim, demiş mi?" " Arı mı daha değerli; yoksa insanların yakıp yıkma eğiliminde olanları mı? "

Soruları araştırdım. Araştırmayı çok seviyorum. Eğer siz de araştırmayı seviyorsanız ve soruların cevaplarını merak ediyorsanız şimdi söylüyorum. İlk sorumuzun cevabı, yani, "Arılar yok olduktan kaç yıl sonra insanlar yok olacak?" sorusunun cevabı araştırmalara göre 4 yılmış. Evet, biraz şaşırtıcı… Sıra,"Herhangi bir inek, herhangi bir zamanda herhangi birine bugün süt vermeyeceğim, tatildeyim, demiş mi?" sorusunda. Sorunun cevabı, dememiştir. Hayvanlar bile bu kadar tutumlu iken peki ya insanlar? Son soru, " Arı mı daha değerli; yoksa insanların yakıp yıkma eğiliminde olanları mı? " Bu sorunun cevabı bunun hakkında tam bir bilgi olmasa da ilk soru ile alakalı… "Eğer, arılar yok olursa insanlık 4 yıl yaşayabilecekse insanlar için arılar büyük bir önem taşımıyor mu?" yazıyordu kartonda. Bunu öğretmenime götürdüm ve arkadaşlarıma sundum.    

Herkes çok beğendi bu yüzden şuan da okul sergisinde duruyor. Okul çıkışı eve gittiğimde anneme hemen anlattım ve benimle gurur duydu.

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Dersi

Buca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Rüştü ÇAKIR ve öğrencilerinin çalışmalarını kapsar.

Bu habere de bakabilirsiniz.

ATATÜRK’ÜN HAYATI

Mutluluğun kaynağı,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir