23 Eylül 2023 Cumartesi
Ana Sayfa / YAZILARIMIZ (2018 / 2019) / 7/M SINIFININ YAZILARI / KIRMIZI PABUÇLAR – FARKLI BİR SON YAZALIM /MEHMET EGE ULUTAŞ

KIRMIZI PABUÇLAR – FARKLI BİR SON YAZALIM /MEHMET EGE ULUTAŞ

Küçük kız ayakkabısının olmadığını ailesine söyleseydi olaylar nasıl gelişirdi?

"Babacığım, öğretmenimiz okulun tiyatro salonunda  yapılacak gösteride başrolü bana verdi. Giymem gereken kostümler; siyah melon şapka, beyaz bir atletin üzerine kırmızı papyon ve bir çift kırmızı pabuç. Kırmızı pabuçlar hariç her şeyim var. Bana bir çift kırmızı pabuç alır mısınız ?"

"Kızım bildiğin gibi şu zamanlarda ekonomik durumumuz pek iyi değil. Hem daha benim ayakkabım yok. Benim de bir çift ayakkabıya ihtiyacım var." Babamı zorlasam da bir çift ayakkabı almaya ikna edememiştim. Durumu anneme anlattım. Annem de babamla aynı fikirdeydi.

 
Maalesef, ertesi gün okula normal ayakkabılarımla gittim. Tiyatro salonuna geldikten sonra öğretmenim "Neden kırmızı pabuçlarını giymedin?" dedi. Ben de "ekonomik durumumuz nedeniyle ailem bana ayakkabı alamadı." dedim. Öğretmenim elbise dolabından bir çift kırmızı pabuç çıkarttı. Bana verdi. Teşekkür ettim. Tüm arkadaşlarımla birlikte başarılı bir şekilde oyunumuz oynadık. Kulise, ailem beni tebrik etmeye geldi.

 

Küçük kız, kırmızı ayakkabısı olmadığı için oyunda rol almak istemeseydi olaylar nasıl gelişirdi?

Kırmızı pabuç hariç her şeyim tamamdı. Eve geldiğimde babama "Sınıfımız bir tiyatro oyunu düzenliyor. Ben de bu oyunda başrolü oynayacağım." dedim.

"Ne güzel kızım." Babama kırmızı pabuçlarımın olmadığını ve hangi kıyafetlerin gerekip gerekmediğini  söylemedim. Kırmızı pabuçlarım olmadığı için oyunda rol almak istemiyordum. Sabah olunca okuluma gittim. Tiyatro  salonuna geldikten sonra öğretmenime söylemek zorundaydım. "Öğretmenim ben bugünkü oyunda rol almak istemiyorum."

"Neden? En azından diğer kıyafetlerini getirmişsin."

"Ama, kırmızı pabuçlarım yok."

"Bizim dolabımızda belki olabilir bir bakayım."

Öğretmenim dolaptan çıkardığı bir çift kırmızı pabuç çıkarıp bana verdi.

"Al bakalım."

"Teşekkür ederim."

Çok iyi bir şekilde tiyatro oyunumuzu oynadık. Tiyatro bittikten sonra annemle babam kulise geldiler.

"Kızım, öğretmenin söyledi; kırmızı pabuça ihtiyacın varmış. Bu yüzden oyunda rol almak istemiyormuşsun. Bize söyleseydin biz sana alırdık."

Çok pişman olmuştum.

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Dersi

Buca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Rüştü ÇAKIR ve öğrencilerinin çalışmalarını kapsar.

Bu habere de bakabilirsiniz.

PAMUK PRENSES’İN ADALETİ / ELVAN YILDIZ

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde  bir varmış bir yokmuş. Günlerden bir gün Pamuk Prenses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir