23 Eylül 2023 Cumartesi

KİTAP / AYŞEGÜL ÇINAR

Kitaplar bizim hayatımızda ne kadar yer kaplıyor? Bu sorunun cevabı maalesef çoğu kişide çok az; fakat çok fazla olması gerekmez mi? Bence gerekir.Çünkü kitaplar bizim içim çok önemlidir. Bize bilgiler ve birçok şeyler öğretir.

Okunmayan, ele alınmamış birçok kitap var ve hepsi de birbirinden güzel. Peki, bu kitaplar neden okunmuyor? Onları okuduğumuzda bir şey mi kaybedeceğiz? Hayır, tam tersine daha fazla şeyler kazanırız. Ayrıca kitaplar sayesinde de herşeyi öğrenebiliriz. Mesela turizm ile ilgilenen birisi onun hakkında olan bir kitabı alıp okursa o zaman oraya gitmiş gibi ordaki yerleri öğrenir. Oranın kültürü hakkında bilgiler edinir.
       

Kitapların başka bir özelliği ise zamanda yolculuk yapmamızı sağlar.Tarihi merak edenler birçok tarih kitabı var.Bunlardan birini alıp okuduğumuzda Tarih ile ilgili merak ettiğimiz şeyleri öğrenebiliriz. Ayrıca geçmişte neler olduğunu bulabiliriz.
       

Yani kısacası kitaplar bizi bilgilendirmek ve merakımızı dindirmek için en iyi yoldur. Kitap okumak çok önemlidir. Ayrıca kitaplar kadar daha değerli bir şey yoktur.

Ayşegül ÇINAR

7/B Sınıfı Öğrencisi

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Dersi

Buca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Rüştü ÇAKIR ve öğrencilerinin çalışmalarını kapsar.

Bu habere de bakabilirsiniz.

İKİ DOST / AYŞEGÜL ÇINAR

Serkan yine sabah erkenden okula gitmek için hazırlandı. Serkan'ın adını bile bilmediği ama nedense çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir