23 Eylül 2023 Cumartesi
Ana Sayfa / YAZILARIMIZ (2018 / 2019) / KOCA BİR BOŞLUK / TUANA CANVER

KOCA BİR BOŞLUK / TUANA CANVER

Adım Ervâ. Ben de dahil beş kişilik bir ailemiz var. Annemin adı Şeyma, babamın adı Mehmet. İkiz kardeşlerim var. İsimleri Eda ve Ece. Bir de kedimiz Tombik var.

Bizim ailemizde bir sorun var. Beni üzen bir sorun "teknoloji bağımlılığı". Annem, babam, kardeşlerim ve hatta Tombik. Düşünebiliyor musunuz? Kedimiz bile teknoloji bağımlısı. Bizlere baka baka o da televizyon izlemeye başladı.

Bunun bir çözümü olmalı değil mi? Elektronik cihazlar sadece dizi, maç, çizgi film  ve balık belgesellerinden ibaret değil ki. Aynı zamanda ödev yapmak, haber izlemek için de kullanılabilir. Gel de bunu bizim aileye anlat. Anlamazlar ki! İşlerine gelmez. Aklıma bir fikir geldi. Neler yaptığımı sizlerle de paylaşayım. Babam gelen elektrik faturalarından şikayetçiydi. Bu fırsatı değerlendirmeliydim. Bu yüzden geçen akşam ailemi zor da olsa bir araya getirdim. Herkese gelen elektrik faturasının neden fazla olduğundan söz ettim. Babam bunu düşünüceğim, dedi. Ben çok sevindim. Ertesi gün tekrar toplandık. Ailem bana hak verdi. Ben ikinci bir sevinç daha yaşadım. Çok mutlu olmuştum. Hem de çok…. Artık  normal aileler gibiydik. Yuppi! İki üç gün sonra fotoğrafçıya gidip fotoğraf çektirdik. Salonumuzun boş duvarına asıp üstüne "MUTLU AİLE TABLOMUZ" yazdık.

Benden size tavsiye teknolojinin esiri olmayın. Bu canavar sizin ailenizi, arkadaşlarınızı elinizden alan bir boşluk."KOCA BİR BOŞLUK"

Tuana CANVER
7. Sınıf Öğrencisi

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Dersi

Buca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Rüştü ÇAKIR ve öğrencilerinin çalışmalarını kapsar.

Bu habere de bakabilirsiniz.

CEPHEDEN MEKTUP VAR / TUANA CANVER

Pamuk Elli Öğretmenim,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir