23 Eylül 2023 Cumartesi
Ana Sayfa / YAZILARIMIZ ( 2019 /2020) / 7/H SINIFI (2019/2020) / LEE İLE SOU’NUN ARKADAŞLIĞI / ELİFNAZ TAHMİSCİOĞLU

LEE İLE SOU’NUN ARKADAŞLIĞI / ELİFNAZ TAHMİSCİOĞLU

LEE, Japonya’da yaşayan bir ailenin tek çocuğudu. Rahatsızlığı nedeniyle arkadaşlarıyla dışarı çıkamayan Lee, evde oturur,  kitap okurdu. Yine bir gün kitabını okurken Lee dışarıda arkadaşlarının sesini duyup perdesini açar ve arkadaşlarına el sallar. Arkadaşları ilk başta Lee’yi  görmeseler de  tam giderken arkadan yürüyen arkadaşı  Sou  Lee’yi görür ve konuşmaya başlar o  sırada önden giden iki arkadaşı Sou’yu  yanlarına çağırır ve neden orada beklediğini sorarlar. Sou bu soruya cevap vermez ve yürümeye devam ederler.

Ertesi gün Sou ve diğer iki arkadaşı  Lee’nin evinin önünden geçerken yağmur başlar. Lee yağmur seslerini duyduğu zaman hemen camın önüne geçer ve dışarıda yine arkadaşlarını görür. Sou Lee ile konuşurken Lee arkadaşına çok soğukta durmamasını önerir. Sou,  Lee’ye teşekkür eder ve oradan ayrılır.

Sou ertesi gün arkadaşı Lee ile konuşmak için camın önünde bekler ancak Lee az önce şiddetli bir baş ağrısı nedeniyle hastaneye gitmek zorunda kalır.

Ertesi sabah Sou Lee’yi yeniden beklemeye başlar.  Lee gelmeyince Sou ilerlemeye karar verir. Biraz ileride  Sou Lee’yi arabadan inerken görür, Lee kafasını çevirip Sou’ya bakınca Sou’nun yüzünde tebessüm oluşur, Lee de Sou’ya tabessüm eder ve Sou’nun gözlerinden yaş boşalır.

ELİFNAZ TAHMİSCİOĞLU

7/H SINIFI ÖĞRENCİSİ

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Dersi

Buca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Rüştü ÇAKIR ve öğrencilerinin çalışmalarını kapsar.

Bu habere de bakabilirsiniz.

SUCUKLU VE KAŞARLI MOZAİK PASTA / DİLAY İNAN

YÖNERGE: Bir araya geldiğinde yenilemeyecek olan malzemelerden bir yemek tarifi yazınız. Bu, gerekli malzemeler ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir