30 Kasım 2023 Perşembe
Ana Sayfa / YAZILARIMIZ (2018 / 2019) / 7/M SINIFININ YAZILARI / OTOBİYOGRAFİM / MEHMET EGE ULUTAŞ

OTOBİYOGRAFİM / MEHMET EGE ULUTAŞ

Adım Mehmet Ege, soyadım Ulutaş. İzmir'in Buca ilçesinde dünyaya geldim. Emeklemeye başladığım zaman resime yeteneğim olduğunu fark etmişler. İlk fark eden kişi anneannemdir. Koltuk desenlerinin üzerinden parmağımla geçiyormuşum. İşte o zaman anlamış anneannem resime yeteneğim olduğunu.

4 yaşımı bitirecekken evden bulduğum bir makasla o kıvırcık saçlarımı köküne kadar kesmişim. Ondan sonra saçım uzadığında kıvırcık değil düz saç çıktığını fark etmişler.

Anasınıfına başladığım zamanlar çok utangaç, uslu, zeki bir çocuk olmuşumdur. O zamanlar verdiği boyama ödevleriyle öğretmenim de fark etmiş yetenekli olduğumu.

Biraz daha büyüdüğümde ilkokula başladım. İlkokulda arkadaş canlısı ve sınıfın en iyi 2 öğrencisinden biri idim. Ayrıca okulun en iyi öğretmenlerinin beni sınıfına istediğini bile söyleyebilirim. İlkokulda toplam 8 öğretmen değiştirdim. Ne yazık ki bunun derslerime bir etkisi olmadı. O zamanlar yan komşumuzun oğlunun bana önerdiği bi siteyle çuvallarca resim çizmeye başladım. Bildiğiniz 30 yaşında bir adamın çizdiklerinin aynısını çizebiliyordum.

Bu arada en büyük hayallerimden ilki astronot olup NASA'da çalışmak ; ikincisi ülkemi gururlandıracak bir BİLİM İNSANI olmaktır. Bu hayallerim tabi ki anasınıfında başladı. Okuldan gelince dedemlere  giderdim. Kapıdan girince dedemin benim torunum "BİLİM İNSANI" olacak diye bağırmasıyla o meslek çok dikkatimi çekmişti çünkü; Bilim İnsanı çok farklı bir meslektir.

Ortaokula başladığımda hayallerimi gerçekleştirebilmek için çok çalışmak gerektiğini öğrendim ve o gün bugündür hayallerimin peşinden koşuyorum. Ve devam EDECEĞİM DE !

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Dersi

Buca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Rüştü ÇAKIR ve öğrencilerinin çalışmalarını kapsar.

Bu habere de bakabilirsiniz.

PAMUK PRENSES’İN ADALETİ / ELVAN YILDIZ

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde  bir varmış bir yokmuş. Günlerden bir gün Pamuk Prenses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir