23 Eylül 2023 Cumartesi
Ana Sayfa / YAZILARIMIZ (2018 / 2019) / 7/N SINIFININ YAZILARI / SÖZÜNDE DURMA / ASLI ÇUHADAROĞLU

SÖZÜNDE DURMA / ASLI ÇUHADAROĞLU

Sabah güne alarmın sesini duyarak başladım. Hemen kalkıp elimi yüzümü yıkayıp okula hazırlandım ve aşağı inip servisin gelmesini bekledim. Bir süre sonra servis geldi ve okulun yolunu tuttum. Sonunda okula vardım. İlk dersimiz İngilizce'ydi. Hoca bize bir konu hakkında ödev vereceğini ve herkesin istediği bir arkadaşıyla grup olmasını istedi. Ben hemen yanımdaki arkadaşım Elif ile grup oldum.

Ödevi yapacağımız için çok heyecanlıydık. O gün teneffüslerde ödevi nasıl yapacağımızı planladık. Ödevimiz bir mahalle maketiydi. Bu maketi yapmak için bir iş bölümü yaptık. Ben evi ve zemini hazırlayacaktım. Arkadaşım Elif de yolları ve insanları yapacaktı. Ödevimizi en iyi şekilde yapacağımıza birbirimize söz vermiştik. Ödevin süresi dört gündü. Bu dört gün içinde bu ödevi en iyi şekilde yapacaktım.

Okuldan çıktığımız vakit eve gidip ödevime hemen başlamıştım. Ödevin küçük bir bölümünü yaptım. Ertesi gün arkadaşımla ödev hakkında  konuşmaya başladık. Bana bir işi çıktığını; ama en kısa zamanda ödeve başlayacağını söyledi. Aradan bir gün daha geçtikten sonra arkadaşıma ödevin nasıl gittiğini sordum. O da bana misafir geldiğini bu nedenle hala başlamadığını söyledi. Ben ona bir an önce başlaması gerektiğini artık ödevi yavaş yavaş tamamlamamız gerektiğini söyledim. O da bir kafa sallamasıyla beni geçiştirdi. Ben bu ödev yetişemez diye endişelenmeye başlamıştım. İlk gün bu kadar hevesli olan Elif, ödeve niçin  hala başlamadı acaba, diye düşündüm. Yine de Elif'e güvendiğim için bir şey söylemedim. Sonunda ödevi teslim etme zamanımız gelmişti. İkimiz de yaptıklarımızı getirip okulda onları bir bütün haline getirecektik. Sınıfa girip sırama oturdum, arkadaşıma yaptığım şeyleri gösterdim ve onun da göstermesini istedim. O ise bana ödevi meşgul olduğu için yapamadığını bunun için üzgün olduğunu söyledi. Ben o anda hayal kırıklığına uğramıştım. Aynı zamanda bu ödevden düşük not alır mıyız, diye düşünmeye başladım.

İki saat sonra İngilizce dersine girdik. Hoca tek tek grup olan kişilerin ödevlerine not verdi. Sıra bize gelmişti. Ben hocaya ne diyeceğimi bilemedim. Bu kadar uğraştığım şeyden düşük not almak istemiyordum. Hocaya durumu anlattım. Hoca da  yapabileceği bir şeyin  olmadığını; maalesef düşük not vereceğini söyledi. Ben buna çok üzülmüştüm ve dersimi almıştım. bundan sonra sözünde duran arkadaşlarımla çalışmalıydım.

Aslı ÇUHADAROĞLU
7/N Sınıfı Öğrencisi

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Dersi

Buca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Rüştü ÇAKIR ve öğrencilerinin çalışmalarını kapsar.

Bu habere de bakabilirsiniz.

AY ŞAİRİ /Enes Kaan AKBULUT

Bir yıldız gördüm orada Uzakta uzayda Salıncakla çıktım aya Ulaştım vardım uzaya Buldum aradığım yıldızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir