30 Kasım 2023 Perşembe
Ana Sayfa / YAZILARIMIZ ( 2019 /2020) / 7/H SINIFI (2019/2020) / SUCUKLU VE KAŞARLI MOZAİK PASTA / DİLAY İNAN

SUCUKLU VE KAŞARLI MOZAİK PASTA / DİLAY İNAN

YÖNERGE:


Bir araya geldiğinde yenilemeyecek olan malzemelerden bir yemek tarifi yazınız. Bu, gerekli malzemeler ve hazırlanışıyla tam bir tarif olmalıdır. (Sıcak çikolata soslu lahmacun ya da sütle terbiye edilmiş salatalık dolması gibi tarifler bu çalışmaya örnek olabilir. ) Burada amaç,  hayal dünyasını ve yaratıcılığı öne çıkarmaktır. Hatta yemeğin yanında tatlı tarifi bile yazabilirsiniz. Hem eğlenerek yazacağınız hem de dinlerken çok eğleneceğimiz bir çalışma olacağına şüphe yok.  Afiyet olsun.

 

Malzemeler:

1- 500 gram sucuk
2- 750 gram kaşar
3- 1 paket Çikolatalı puding
4- 3 paket petibör bisküvi
5-  5 su bardağı süt ( 2,5 bardak puding için geriye kalan 2,5 bardak ise petibör bisküvinin ıslanması için.)

Hazırlanışı:

500 gram sucuğumuzu bilendırdan geçirdikten daha sonra aynı şekilde 750 gram kaşarımızı da bilendırdan geçiriyoruz. Daha sonra iki buçuk su bardağı sütümüzü tencereye koyuyoruz. Üzerine çikolatalı puding koyarak karıştırıyoruz. Puding kaynayana kadar karıştıralım. Daha sonra pudingimizi soğumaya bekletelim petibör bisküvilerimizi kalan iki buçuk su bardağı ile ıslatıyoruz ilk katına sucuk, ikinci katına kaşar yerleştiriyoruz. Bu şekilde ikisinden de iki kat yapıyoruz. Daha sonra  soğutulmuş pudingimizi pastamızın üzerine döküyoruz. Buzdolabında 30 dakika bekletiyoruz ve daha sonra servis tabaklarına hazırlıyoruz. Hazırladığımız pastayı, servis tabaklarına kare şeklinde dizerek servis yapıyoruz. İsteyenler , pastanın üzerine Hindistan cevizi, tarçın, damla çikolatası ve benzeri şeyler ekleyerek süslemeler de yapabilir. Sucuklu kaşarlı mozaik pastamız, herkese afiyet olsun.

 

DİLAY İNAN

7/H Sınıfı Öğrencisi

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Dersi

Buca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Rüştü ÇAKIR ve öğrencilerinin çalışmalarını kapsar.

Bu habere de bakabilirsiniz.

LEE İLE SOU’NUN ARKADAŞLIĞI / ELİFNAZ TAHMİSCİOĞLU

LEE, Japonya’da yaşayan bir ailenin tek çocuğudu. Rahatsızlığı nedeniyle arkadaşlarıyla dışarı çıkamayan Lee, evde oturur,  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir