23 Eylül 2023 Cumartesi
Ana Sayfa / YAZILARIMIZ (2018 / 2019) / 7/M SINIFININ YAZILARI / YARAMAZ YAĞMUR / GÜNEY YILMAZ

YARAMAZ YAĞMUR / GÜNEY YILMAZ

O  gün okula yürüyerek gidecektim. Yola çıktığımda arkadaşımla karşılaştık. Arkadaşım ile birlikte okula doğru ilerliyorduk. Birden şiddetli bir yağmur başladı. Kapalı bir alan bulup altına sığınacaktık; ama bulamadık. Çok ıslandığımız için okul bitene kadar üstümüz kurumamıştı. Eve geldiğimde annem ıslak vücudumu görünce bana çok kızdı. O akşam yatmadan önce hava durumuna baktım. Ertesi gün havanın güneşli olacağı gözüküyordu.

Sabah uyandığımda okula gitmeme çok vardı. Saat 13.00'te servise binmek için aşağı indim. Kapıyı açtığımda üzerime şiddetli bir rüzgar geldi. Rüzgar bittiğinde havanın çok soğuk olduğunu fark ettim. Ceketimi almaya gidecektim; ama sokağın sonunda servisim gözüktü.

Servise binip okula gitmek zorunda kaldım. Okula vardığımda herkesin üstünde ceket olduğunu fark ettim. 30 dakika kadar bahçede beklendiği için hasta oldum. Eve vardığımda annem dünkü gibi bana çok kızdı. O akşam, her zaman her şeye hazırlıklı olacağıma dair kendime söz verdim. Yatmadan önce hava durumuna bakıp yanıma çantama sığacak büyüklükte bir şemsiye ve ceket aldım.

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Dersi

Buca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Rüştü ÇAKIR ve öğrencilerinin çalışmalarını kapsar.

Bu habere de bakabilirsiniz.

PAMUK PRENSES’İN ADALETİ / ELVAN YILDIZ

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde  bir varmış bir yokmuş. Günlerden bir gün Pamuk Prenses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir