23 Eylül 2023 Cumartesi
Ana Sayfa / YAZILARIMIZ (2018 / 2019) / 7/N SINIFININ YAZILARI / YAVRU KÖPEK / GÖRKEM GÜLSU

YAVRU KÖPEK / GÖRKEM GÜLSU

Bir hafta sonu ailecek pikniğe gidiyorduk. Giderken yolda yavru bir köpek bulmuştuk. Onu, yanımıza aldık. Yavru köpeğin ayağı kanıyordu. Küçük kardeşim, hastaneye gidelim, dedi. Sonra herkes güldü. Annem ”Kızım  insanlar hastaneye gider; hayvanlar da veterine…” dedi.

Annem, hemen arabayı veterinere sürdü. Veterinere gider gitmez hemen yavru köpeği içeri geçirdik. Veteriner, "Ne oldu?” diye sordu.  Yolda bu yavru köpeği gördük ve yanımıza aldık ayağının kanadığını görünce hemen size getirdik, dedim. Veteriner köpeğin ayağına bez sarıp "Bir süre burada kalmalı.” dedi. Biz de "Tamam" dedik.

Bekledik, bekledik… Uzun zaman sonra bir kişi gelip "Köpeğinizi alıp evinize gidebilirsiniz.” dedi.  Biz de "Tamam." dedik. Annem köpeğin evde kalmasını istemiyordu; ama yavru köpeği dışarı koyamazdık. Benim aklıma hemen köpek almak isteyen bir arkadaşım gelmişti.

Hemen arkadaşımın yanına gidip olayları anlattım. "Köpeği almak ister misin?"  dedim. Arkadaşım da “Tamam, olur.” dedi. Çok sevinmiştim. 

Annemlere arkadaşımın köpeği almak istediğini söyledim. Evde herkes çok sevinmişti. Böylece yavru köpek de evsiz kalmamıştı.

Hakkında Buca Ortaokulu Türkçe Dersi

Buca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Rüştü ÇAKIR ve öğrencilerinin çalışmalarını kapsar.

Bu habere de bakabilirsiniz.

AY ŞAİRİ /Enes Kaan AKBULUT

Bir yıldız gördüm orada Uzakta uzayda Salıncakla çıktım aya Ulaştım vardım uzaya Buldum aradığım yıldızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir